Transport gratuit peste 300 lei (colete până în 5 kg). Prețuri cu TVA 21% inclus, fără costuri ascunse la finalizare. Plata ramburs: persoane fizice, comenzi între 50 și 5.000 lei. Comenzi sub 50 lei sau pe firmă? Plata online cu cardul ori ordin de plată.

Huawei Invertor hibrid Huawei 12 kW trifazat

Huawei
14.971,15 RON

Invertor hibrid trifazat Huawei SUN2000-12K-MB0, cu putere nominala AC de 12.000 W, 2 MPPT si 2 terminale pentru baterie.

  • Putere nominala AC de 12.000 W.
  • 2 trackere MPPT si 4 intrari pentru siruri.
  • 2 terminale pentru baterie, cuplare AC/DC.
  • Eficienta maxima de 98,4%.
  • Grad de protectie IP66.
25 In stoc

Durata de livrare: 7 pana la 10 zile lucratoare

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 0155258 Ai nevoie de ajutor? 0723 138 841 / 0721 800 340
La achizitionarea acestui produs primiti 59 RON pentru comenzile viitoare
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

Huawei SUN2000-12K-MB0 este un invertor hibrid trifazat pentru sisteme fotovoltaice, cu putere nominala AC de 12.000 W. Are 2 trackere MPPT, 4 intrari pentru siruri si permite cuplare AC/DC a bateriei.

Invertorul accepta o putere fotovoltaica recomandata de maximum 18.000 Wp si o tensiune DC maxima de intrare de 1.100 V. Eficienta maxima este de 98,4%, iar eficienta europeana ponderata este de 97,9%.

Sunt disponibile 2 terminale pentru sistemul de stocare, compatibile cu LUNA2000-5/10/15-S0 si LUNA2000-7/14/21-S1. Comunicatia include RS485, iar WLAN/Ethernet, 4G/3G/2G si EMMA sunt disponibile optional conform configuratiei indicate.

Huawei SUN2000-12K-MB0 are protectie la supratensiune DC Tip 2 si protectie AC compatibila cu Tip 2. Include protectie la arc electric, monitorizare curent rezidual, protectie la polaritate inversa DC si grad de protectie IP66.

Specificatii tehnice

Putere nominala AC12.000 W
Putere aparenta maxima13.200 VA
Putere activa maxima13.200 W
Eficienta maxima98,4%
Eficienta europeana ponderata97,9%
Putere fotovoltaica maxima recomandata18.000 Wp
Tensiune maxima de intrare1.100 V
Curent maxim de intrare per MPPT30 A (doua siruri) / 20 A (un singur sir)
Curent maxim de scurtcircuit40 A
Tensiune de pornire200 V
Interval tensiune de functionare MPPT200 V - 1.000 V
Interval tensiune MPPT la sarcina completa370 V - 800 V
Tensiune nominala de intrare600 V
Numar maxim de intrari4
Numar trackere MPPT2
Cuplare baterieAC/DC
Sistem de stocare compatibilLUNA2000-5/10/15-S0 / LUNA2000-7/14/21-S1
Numar terminale baterie2
Putere maxima de incarcare21 kW (un singur sir) / 25 kW (doua siruri)
Putere maxima de descarcare13,2 kW
Curent maxim de functionare baterie26,25 A per sir
Interval tensiune de functionare baterie600 V - 980 V
Tensiune nominala de iesire220 Vac / 380 Vac, 230 Vac / 400 Vac, 240 Vac / 415 Vac; 3 W / N + PE
Curent nominal de iesire18,2 A / 380 Vac; 17,3 A / 400 Vac; 16,7 A / 415 Vac
Curent maxim de iesire20,2 A / 380 Vac; 19,1 A / 400 Vac; 18,5 A / 415 Vac
Frecventa nominala retea AC50 Hz / 60 Hz
Factor de putere reglabil0,8 inductiv - 0,8 capacitiv
Distorsiune armonica totala maximamax. 3%
Conector DCMC4
Protectie la supratensiune DCTip 2
Protectie la supratensiune ACcompatibila cu Tip 2
Protectie la arc electricda
Protectie anti-insularizareda
Protectie la supracurent ACda
Protectie la polaritate inversa DCda
Detectare rezistenta izolatie DCda
Monitorizare curent rezidualda
Intrerupator DC integratda
Intrerupator AC integratnu
Conexiune receptor de comanda centralizatada
Alimentare de rezervada, cu accesorii
Racireracire inteligenta cu aer
Interval temperatura de functionare-25 grade C - +60 grade C
Umiditate relativa0% RH - 100% RH
Afisajindicatoare LED
ComunicatieRS485; WLAN / Ethernet prin Smart Dongle-WLAN-FE optional; 4G / 3G / 2G prin Smart Dongle-4G optional; EMMA optional
Numar maxim de unitati in paralel cu Smart String ESS3
Optimizatoare compatibileSUN2000-450W-P2, SUN2000-600W-P, MERC-1100W-P, MERC-1300W-P
Dimensiuni546 x 460 x 241,5 mm (L x H x A)
Greutate21 kg
Grad de protectieIP66
Garantie produs10 ani

Intrebari frecvente

Care este puterea nominala a invertorului Huawei SUN2000-12K-MB0?

Puterea nominala AC este de 12.000 W. Puterea aparenta maxima este de 13.200 VA.

Cate trackere MPPT are acest invertor?

Modelul are 2 trackere MPPT si suporta maximum 4 intrari.

Ce baterii sunt compatibile?

Sunt indicate sistemele LUNA2000-5/10/15-S0 si LUNA2000-7/14/21-S1. Invertorul are 2 terminale pentru sistemul de stocare.

Ce protectii sunt incluse?

Include protectie la arc electric, protectie anti-insularizare, protectie la supracurent AC, protectie la polaritate inversa DC si monitorizare curent rezidual. Protectia la supratensiune DC este Tip 2.

Care sunt dimensiunile si gradul de protectie?

Dimensiunile sunt 546 x 460 x 241,5 mm, iar greutatea este de 21 kg. Gradul de protectie este IP66.

Vezi mai mult
Drepturile tale privind garantia legala
Informatii conformitate produs

Compatibilitate: Baterii LUNA2000 S0 si S1; optimizatoare Huawei compatibile

Tip: Invertor hibrid

Putere: 12KW

Eficienta: 97.90 %

Brand: Huawei

Categorie: Invertor hibrid

Model: SUN2000-12K-MB0

Numar Faze: 3

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.
Servicii montaj echipamente fotovoltaice

Ai nevoie de montaj pentru acest echipament?

Lucrăm cu echipe autorizate și te ajutăm să instalezi corect și în siguranță.

Răspundem de obicei în maxim 24h în zilele lucrătoare.
Inregistreaza-te si cumperi mai repede si mai simplu. Beneficiezi de promotii si oferte promotionale exclusive clientilor inregistrati.


Inregistreaza-te

Te pot ajuta? Suport WhatsApp

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!