Transport gratuit peste 300 lei (colete până în 5 kg). Prețuri cu TVA 21% inclus, fără costuri ascunse la finalizare. Plata ramburs: persoane fizice, comenzi între 50 și 5.000 lei. Comenzi sub 50 lei sau pe firmă? Plata online cu cardul ori ordin de plată.

Huawei Invertor hibrid Huawei 20 kW trifazat

Huawei
18.233,49 RON

Invertor hibrid trifazat Huawei SUN2000-20K-MB0, cu putere nominala AC de 20,00 kW, 2 MPPT si 2 terminale pentru stocare.

  • Putere nominala AC de 20,00 kW.
  • 2 MPPT si 4 intrari PV.
  • 2 terminale pentru sisteme de stocare LUNA2000.
  • Eficienta maxima de 98,4%.
  • Protectie IP66 si protectie la supratensiune AC/DC tip 2.
37 In stoc

Durata de livrare: 7 pana la 10 zile lucratoare

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 0155256 Ai nevoie de ajutor? 0723 138 841 / 0721 800 340
La achizitionarea acestui produs primiti 72 RON pentru comenzile viitoare
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

Huawei SUN2000-20K-MB0 este un invertor hibrid trifazat pentru sisteme fotovoltaice, cu putere nominala AC de 20,00 kW. Are 2 MPPT si 4 intrari PV, precum si 2 terminale pentru sistemul de stocare.

Intrarea DC accepta tensiuni de pana la 1.100 V, iar intervalul de functionare MPPT este 200 V - 1.000 V. Puterea PV maxima recomandata este 30.000 Wp, iar eficienta maxima este 98,4%.

Invertorul este compatibil cu sistemele LUNA2000-5/10/15-S0 si LUNA2000-7/14/21-S1. Comunicarea include RS485, iar WLAN / Ethernet, 4G / 3G / 2G si EMMA sunt disponibile optional.

Modelul are protectie la supratensiune AC si DC de tip 2, protectie la arc electric, protectie anti-insularizare si monitorizare curent rezidual. Carcasa are grad de protectie IP66, iar intervalul temperaturii de functionare este de la -25 grade C la +60 grade C.

Specificatii tehnice

Putere nominala AC20,00 kW
Putere PV maxima recomandata30.000 Wp
Numar MPPT2
Numar maxim de intrari4
Tensiune maxima de intrare1.100 V
Curent maxim de intrare per MPPT30 A (doua stringuri) / 20 A (un singur string)
Curent maxim de intrare DC total60,00 A
Curent maxim de scurtcircuit per MPPT40 A
Curent maxim de scurtcircuit total80,00 A
Tensiune de pornire200 V
Interval tensiune MPPT200 V - 1.000 V
Interval tensiune MPPT la sarcina completa480 V - 800 V
Tensiune nominala de intrare600 V
Conector DCMC4
Numar terminale pentru stocare2
Sisteme de stocare compatibileLUNA2000-5/10/15-S0 / LUNA2000-7/14/21-S1
Putere maxima de incarcare21 kW (un singur string) / 25 kW (doua stringuri)
Putere maxima de descarcare22,0 kW
Curent maxim de functionare pentru stocare26,25 A (per string)
Interval tensiune de functionare pentru stocare600 V - 980 V
Putere aparenta maxima22.000 VA
Putere activa maxima22.000 W
Tensiune nominala de iesire220 Vac / 380 Vac, 230 Vac / 400 Vac, 240 Vac / 415 Vac; 3 W / N + PE
Curent nominal de iesire30,4 A / 380 Vac; 28,9 A / 400 Vac; 27,8 A / 415 Vac
Curent maxim de iesire33,6 A / 380 Vac; 31,9 A / 400 Vac; 30,8 A / 415 Vac
Frecventa nominala retea AC50 Hz / 60 Hz
Distorsiune armonica totala maxima<= 3%
Eficienta maxima98,4%
Eficienta europeana ponderata98,1%
Protectie la supratensiune ACTip 2
Protectie la supratensiune DCTip 2
Protectie la arc electricda
Protectie anti-insularizareda
Protectie la supracurent ACda
Protectie la polaritate inversa DCda
Detectare rezistenta de izolatie DCda
Monitorizare curent rezidualda
Intrerupator DC integratda
Intrerupator AC integratnu
Racireracire inteligenta cu aer
Nivel de zgomot50 dB
Interval temperatura de functionare-25 grade C - +60 grade C
Dimensiuni (L x I x A)546 x 460 x 241,5 mm
Greutate21 kg
Grad de protectieIP66
ComunicatieRS485; WLAN / Ethernet optional; 4G / 3G / 2G optional; EMMA optional
Optimizatoare compatibileSUN2000-450W-P2, SUN2000-600W-P, MERC-1100W-P, MERC-1300W-P
Numar maxim de unitati conectate in paralel cu Smart String ESS3
Topologiefara transformator
Garantie produs10 ani

Intrebari frecvente

Care este puterea nominala a invertorului?

Puterea nominala AC este de 20,00 kW. Puterea aparenta maxima este de 22.000 VA.

Cate intrari PV si cate MPPT are modelul?

Huawei SUN2000-20K-MB0 are 2 MPPT si maximum 4 intrari PV.

Ce sisteme de stocare sunt compatibile?

Modelul este compatibil cu LUNA2000-5/10/15-S0 si LUNA2000-7/14/21-S1. Are 2 terminale pentru stocare.

Care este tensiunea maxima de intrare DC?

Tensiunea maxima de intrare este 1.100 V. Intervalul de functionare MPPT este 200 V - 1.000 V.

Ce protectii sunt integrate?

Invertorul include protectie la supratensiune AC si DC de tip 2, protectie la arc electric, protectie anti-insularizare si monitorizare curent rezidual.

Vezi mai mult
Drepturile tale privind garantia legala
Informatii conformitate produs

Compatibilitate: LUNA2000 S0 + S1

Tip: Invertor hibrid

Putere: 20 kW

Eficienta: 98.10 %

Model: SUN2000-20K-MB0

Numar Faze: 3

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.
Servicii montaj echipamente fotovoltaice

Ai nevoie de montaj pentru acest echipament?

Lucrăm cu echipe autorizate și te ajutăm să instalezi corect și în siguranță.

Răspundem de obicei în maxim 24h în zilele lucrătoare.
Inregistreaza-te si cumperi mai repede si mai simplu. Beneficiezi de promotii si oferte promotionale exclusive clientilor inregistrati.


Inregistreaza-te

Te pot ajuta? Suport WhatsApp

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!