Transport gratuit peste 300 lei (colete până în 5 kg). Prețuri cu TVA 21% inclus, fără costuri ascunse la finalizare. Plata ramburs: persoane fizice, comenzi între 50 și 5.000 lei. Comenzi sub 50 lei sau pe firmă? Plata online cu cardul ori ordin de plată.

Invertor hibrid AXITEC AXIhycon 29.9H 29.9 kW

AXITEC
27.159,21 RON
Invertor hibrid trifazat AXITEC cu putere nominala AC de 29.90 kW, 3 trackere MPPT si 6 intrari pentru stringuri. Include doua conexiuni pentru baterii, AFCI, protectie la supratensiune DC Tip 2 si functie de alimentare de rezerva light.
16 In stoc

Durata de livrare: 7 pana la 10 zile lucratoare

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 0156901 Ai nevoie de ajutor? 0723 138 841 / 0721 800 340
La achizitionarea acestui produs primiti 108 RON pentru comenzile viitoare
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

Descriere

AXITEC AXIhycon 29.9H este un invertor hibrid trifazat destinat sistemelor fotovoltaice cu stocare. Acesta permite cuplarea AC/DC a bateriei si este compatibil cu bateriile de inalta tensiune AXIstorage Li SV1, SV2 si SV3. Poate fi utilizat si pentru aplicatii fara retea.

Invertorul are o putere nominala AC de 29.90 kW, putere AC maxima de 29.90 kVA si eficienta europeana de 97.00%. Dispune de 3 trackere MPPT, cu cate 2 intrari pentru stringuri, curent de intrare de pana la 40 A pe fiecare MPPT si o putere maxima de conectare DC de 60.00 kWp. Racirea este activa, iar clasa de protectie a carcasei este IP66.

Conectarea pe partea DC se realizeaza prin conectori MC4, iar alimentarea AC este trifazata. Sunt disponibile doua conexiuni separate pentru baterii, cu curent de incarcare de 70 A fiecare, respectiv un curent total de incarcare de 140.00 A. Comunicarea poate fi realizata prin WLAN, Ethernet, CAN si RS485. In pachet sunt incluse un Energy Meter si un inregistrator de date Wifi/LAN.

Pentru protectie, echipamentul integreaza AFCI, protectie la supratensiune DC Tip 2 si intrerupator DC integrat. Dispune de functie de alimentare de rezerva light, limitare a varfurilor de sarcina si poate functiona de la o temperatura ambientala minima de -25 grade C.

Specificatii tehnice

Putere nominala AC29.90 kW
Protectie la supratensiune ACnu
Conexiune receptor de comanda centralizatada
Numar trackere MPP3
Intrerupator de circuit pentru defect de arcda
Cuplare baterieAC/DC
Conexiune DCMC4
Protectie la supratensiune DCTip 2
Decibeli65
Afisajfara afisaj
Faze de injectare3
Alimentare de rezerva lightda
Capabil de alimentare de rezervanu
Eficienta europeana97.00 %
Clasa de protectie a carcaseiIP66
Numar total de intrari string6
Intrerupator AC integratnu
Intrerupator DC integratda
Tensiune de incarcare150 - 800 V
Curent de incarcare140.00 A
Limitare varfuri de sarcinada
Putere AC maxima29.90 kVA
Curent maxim de iesire45.40 A
Putere maxima de conectare DC60.00 kWp
Tensiune maxima de intrare DC1000.00 V
Curent maxim total de intrare DC120.00 A
Curent maxim de intrare per MPPT40 A
Curent maxim total de scurtcircuit180.00 A
Curent maxim de scurtcircuit per MPPT60 A
Tensiune maxima de intrare MPP850.00 V
Eficienta maxima97.60 %
Tensiune minima de intrare150 V
Tensiune minima de intrare MPP150.00 V
Temperatura minima a mediului ambiant-25 grade C
Aplicatie fara reteada
Interfata 1RS485
Interfata 2Ethernet
Tensiune de pornire180 V
Topologiefara transformator
Lungime fara ambalaj880.00 mm

Intrebari frecvente

Ce putere nominala AC are invertorul AXITEC AXIhycon 29.9H?

Invertorul are o putere nominala AC de 29.90 kW si o putere AC maxima de 29.90 kVA.

Cate trackere MPPT si intrari pentru stringuri are acest invertor?

Dispune de 3 trackere MPPT si de 6 intrari pentru stringuri in total, cu cate 2 conexiuni pentru fiecare tracker MPPT.

Ce protectii sunt integrate?

Echipamentul are AFCI, protectie la supratensiune DC Tip 2 si intrerupator DC integrat.

Poate fi conectat la baterii?

Da. Are doua conexiuni separate pentru baterii si este compatibil cu bateriile de inalta tensiune AXIstorage Li SV1, SV2 si SV3.

Ce interfete de comunicatie sunt disponibile?

Sunt disponibile interfete WLAN, Ethernet, CAN si RS485.

Vezi mai mult
Drepturile tale privind garantia legala
Informatii conformitate produs

Tip: Invertor hibrid

Eficienta: 97.00 %

Brand: AXITEC

Model: AXIhycon 29.9H

Numar Faze: 3

Compatibilitate Acumulatori: AXIstorage Li SV1, SV2 si SV3

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.
Servicii montaj echipamente fotovoltaice

Ai nevoie de montaj pentru acest echipament?

Lucrăm cu echipe autorizate și te ajutăm să instalezi corect și în siguranță.

Răspundem de obicei în maxim 24h în zilele lucrătoare.
Inregistreaza-te si cumperi mai repede si mai simplu. Beneficiezi de promotii si oferte promotionale exclusive clientilor inregistrati.


Inregistreaza-te

Te pot ajuta? Suport WhatsApp

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!