Transport gratuit peste 300 lei (colete până în 5 kg). Prețuri cu TVA 21% inclus, fără costuri ascunse la finalizare. Plata ramburs: persoane fizice, comenzi între 50 și 5.000 lei. Comenzi sub 50 lei sau pe firmă? Plata online cu cardul ori ordin de plată.

Invertor fotovoltaic Delta M15A FLEX 15 kW

Delta
6.810,28 RON

Invertor solar trifazat Delta M15A FLEX pentru instalatii fotovoltaice rezidentiale si comerciale, cu putere nominala AC de 15.00 kW si 2 trackere MPP.

  • Putere nominala AC de 15.00 kW.
  • 2 trackere MPP si 4 intrari de string.
  • Eficienta maxima de 98.40%.
  • Protectie IP66 si protectie la supratensiune de tip 2 pe DC si AC.
  • Comunicare prin RS485 si Wi-Fi.
2 In stoc

Durata de livrare: 7 pana la 10 zile lucratoare

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 0144558 Ai nevoie de ajutor? 0723 138 841 / 0721 800 340
La achizitionarea acestui produs primiti 27 RON pentru comenzile viitoare
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

Delta M15A FLEX este un invertor solar trifazat pentru instalatii fotovoltaice rezidentiale si comerciale. Acesta are putere nominala AC de 15.00 kW si putere aparenta maxima de 16.50 kVA.

Invertorul are 2 trackere MPP si 4 intrari de string, cu interval MPP de 380.00 - 900.00 V. Eficienta maxima este de 98.40%, iar eficienta europeana este de 97.90%.

Comunicarea este disponibila prin RS485 si Wi-Fi. Echipamentul se monteaza pe perete, are conexiune DC prin 4 perechi de conectori Amphenol H4 si afiseaza starea de functionare prin 3 LED-uri.

Protectia la supratensiune este de tip 2 pe partea DC si AC, iar protectia carcasei este IP66. Invertorul include intrerupator DC, functia Rapid Shutdown, intreruptor de defect de arc si monitorizare a izolatiei.

Specificatii tehnice

Putere nominala AC15.00 kW
Putere aparenta nominala15 kVA
Putere aparenta maxima16.50 kVA
Putere activa maxima16.5 kW
Numar trackere MPP2
Numar intrari string4
Interval tensiune de functionare DC200 - 1000 V DC
Tensiune nominala DC600 V DC
Tensiune de pornire200 V
Interval tensiune MPP380.00 - 900.00 V
Curent maxim de intrare per MPPT / total26 A / 48.00 A
Curent maxim de scurtcircuit per MPPT50 A
Curent maxim de scurtcircuit total100.00 A
Curent maxim de iesire25.00 A
Tensiune AC230 / 400 V AC -20% / +30%; 3 ph. + PE sau 3 ph. + N + PE
Interval frecventa50 / 60 Hz +- 5 Hz
Domeniu de reglare factor de putere0.8 cap pana la 0.8 ind
Distorsiune armonica totala< 3% la puterea aparenta nominala
Eficienta maxima98.40%
Eficienta europeana97.90%
Consum in mod nocturn< 2 W
Protectie la supratensiune DCTip 2, inlocuibila
Protectie la supratensiune ACTip 2, inlocuibila
Conexiune DC4 perechi de conectori Amphenol H4
Conexiune AC1 conector AC
Intrerupator DC integratda
Intrerupator AC integratnu
Intreruptor de defect de arcda
Rapid Shutdownda
Conexiune receptor de telecontrolda
Aplicatie off-gridnu
Topologiefara transformator
Afisajfara afisaj
Afisare stare de functionare3 LED-uri
Interfete de comunicare2 x RS485, 2 x contacte uscate, 1 x oprire externa, 6 x intrari digitale, Wi-Fi
Vizualizare dateDeltaSolar app, MyDeltaSolar Cloud
Grad de protectieIP66
Clasa de sigurantaI
Monitorizare izolatieda
Comportament la suprasarcinalimitare de curent, limitare de putere
Temperatura de functionare-25 pana la +60 grade C
Interval de temperatura fara reducerea puterii-25 pana la +40 grade C
Temperatura de stocare-25 pana la +60 grade C
Umiditate relativa0 pana la 100%, fara condens
Altitudine maxima de functionare4000 m deasupra nivelului marii
Dimensiuni (H x L x A)651 x 520 x 220 mm
Greutate40.5 kg
Racireconvectie naturala
Montarepe perete
Garantie produs5 ani

Intrebari frecvente

Ce putere nominala AC are invertorul Delta M15A FLEX?

Puterea nominala AC este de 15.00 kW. Puterea aparenta maxima este de 16.50 kVA.

Cate trackere MPP are acest invertor?

Invertorul are 2 trackere MPP. Sunt disponibile 4 intrari de string.

Care este intervalul tensiunii MPP?

Intervalul tensiunii MPP este de 380.00 - 900.00 V. Tensiunea de pornire este de 200 V.

Ce optiuni de comunicare sunt disponibile?

Echipamentul dispune de 2 x RS485, 2 x contacte uscate, 1 x oprire externa, 6 x intrari digitale si Wi-Fi.

Ce protectie are carcasa invertorului?

Carcasa are grad de protectie IP66. Invertorul are protectie la supratensiune de tip 2 pe partea DC si AC.

Vezi mai mult
Drepturile tale privind garantia legala
Informatii conformitate produs

Tip montare: pe perete

Eficienta: 97.90 %

Model: M15A FLEX

Numar Faze: 3

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.
Servicii montaj echipamente fotovoltaice

Ai nevoie de montaj pentru acest echipament?

Lucrăm cu echipe autorizate și te ajutăm să instalezi corect și în siguranță.

Răspundem de obicei în maxim 24h în zilele lucrătoare.
Inregistreaza-te si cumperi mai repede si mai simplu. Beneficiezi de promotii si oferte promotionale exclusive clientilor inregistrati.


Inregistreaza-te

Te pot ajuta? Suport WhatsApp

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!