Transport gratuit peste 300 lei (colete până în 5 kg). Prețuri cu TVA 21% inclus, fără costuri ascunse la finalizare. Plata ramburs: persoane fizice, comenzi între 50 și 5.000 lei. Comenzi sub 50 lei sau pe firmă? Plata online cu cardul ori ordin de plată.

Sistem hibrid cu stocare SolaX Power 25 kW si 11.5 kWh

49.587,40 RON

Sistem hibrid SolaX Power cu invertor trifazat de 25.00 kW si capacitate utilizabila de stocare de 11.50 kWh. Are 3 MPPT si doua conexiuni independente pentru baterii.

  • Putere nominala AC de 25.00 kW.
  • Capacitate utilizabila a bateriei de 11.50 kWh.
  • 3 MPPT si 6 intrari de string.
  • Doua conexiuni independente pentru baterii.
  • Protectie IP65 si detectare integrata a arcului electric AFCI.
20 In stoc

Durata de livrare: 7 pana la 10 zile lucratoare

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 0155586 Ai nevoie de ajutor? 0723 138 841 / 0721 800 340
La achizitionarea acestui produs primiti 198 RON pentru comenzile viitoare
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

Sistemul hibrid SolaX Power T-BAT HS 12.5 + X3-ULTRA-25K combina un invertor hibrid trifazat cu un sistem de stocare de inalta tensiune. Este destinat aplicatiilor rezidentiale de dimensiuni mari si aplicatiilor comerciale de dimensiuni mici.

Puterea nominala AC este de 25.00 kW, iar capacitatea utilizabila a bateriei este de 11.50 kWh. Invertorul are 3 MPPT, 6 intrari de string si un curent maxim de intrare de 36 A pentru fiecare MPPT.

Sistemul are 2 conexiuni independente pentru baterii si permite extinderea capacitatii fara limita de timp. Configuratia poate fi extinsa de la 3 la 13 module de baterie; de la 9 unitati este necesara SolaX Series Box.

Protectia la supratensiune de tip 2 este integrata pe partea AC si DC, iar detectarea arcului electric AFCI este integrata. Sistemul are grad de protectie IP65, racire activa si functie de alimentare de rezerva cu functie UPS sub 10 ms.

Specificatii tehnice

Putere nominala AC25.00 kW
Protectie la supratensiune ACTip 2
Conexiune receptor de telecomandada
Numar MPPT3
Detectare arc electric AFCIda
Protectie la supratensiune DCTip 2
Afisajcu afisaj
Faze de injectie3
Alimentare de rezerva lightda
Capabilitate de alimentare de rezervada
Eficienta europeana97.70 %
Grad de protectie carcasaIP65
Numar total de intrari de string6
Sistem comercialda
Intrerupator DC integratda
Capacitate extensibila ulteriorda, fara limita de timp
Contact pentru optimizarea autoconsumului2
Putere AC maxima27.50 kVA
Curent maxim de iesire39.90 A
Putere maxima conectata DC50.00 kWp
Tensiune maxima de intrare DC1000.00 V
Curent maxim total de intrare DC108.00 A
Curent maxim de intrare per MPPT36 A
Putere maxima de descarcare7.60 kW
Curent maxim total de scurtcircuit135.00 A
Curent maxim de scurtcircuit per MPPT45 A
Tensiune maxima de intrare MPP950.00 V
Putere nominala maxima de incarcare7.60 kW
Eficienta maxima98.00 %
Tensiune minima de intrare MPP160.00 V
Utilizare off-gridda
Capacitate utilizabila11.50 kWh
Tensiune de pornire200 V
Topologiefara transformator
Chimie celule baterieLFP
Conexiuni baterie2
Curent maxim de incarcare stocare30 A pentru fiecare conexiune
Conexiune ACtrifazata
ComunicatieWi-Fi, LAN optional, RS485
Interfete5 x DI (FRE), 2 x DO
Racireactiva
Dimensiuni invertor696 x 526 x 240 mm (L x H x A)
Greutate invertor47.0 kg
Capacitate utilizabila per modul2.3 kWh
Numar module de baterie extensibile3 pana la 13
Tensiune nominala per modul de stocare51.2 V
Dimensiuni baterie910 x 510 x 365 mm (H x L x A)
Greutate modul baterie28.0 kg
Greutate BMS10.0 kg

Intrebari frecvente

Care este puterea nominala AC a sistemului?

Puterea nominala AC este de 25.00 kW. Puterea AC maxima este de 27.50 kVA.

Ce capacitate utilizabila are bateria inclusa?

Capacitatea utilizabila este de 11.50 kWh. Fiecare modul de stocare are 2.3 kWh capacitate utilizabila.

Cate MPPT are invertorul?

Invertorul are 3 MPPT. Curentul maxim de intrare este de 36 A pentru fiecare MPPT.

Poate fi extins sistemul de stocare?

Da, capacitatea poate fi extinsa fara limita de timp. Sistemul poate utiliza intre 3 si 13 module de baterie, iar de la 9 unitati este necesara SolaX Series Box.

Ce protectii sunt integrate?

Sunt integrate protectii la supratensiune de tip 2 pe partea AC si DC, precum si detectarea arcului electric AFCI. Carcasa are grad de protectie IP65.

Vezi mai mult
Drepturile tale privind garantia legala
Informatii conformitate produs

Tip: Sistem hibrid cu stocare

Capacitate: 11.50 kWh

Eficienta: 97.70 %

Brand: SolaX Power

Model: T-BAT HS 12.5 + X3-ULTRA-25K

Numar Faze: 3

Tip Acumulator: LFP

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.
Servicii montaj echipamente fotovoltaice

Ai nevoie de montaj pentru acest echipament?

Lucrăm cu echipe autorizate și te ajutăm să instalezi corect și în siguranță.

Răspundem de obicei în maxim 24h în zilele lucrătoare.
Inregistreaza-te si cumperi mai repede si mai simplu. Beneficiezi de promotii si oferte promotionale exclusive clientilor inregistrati.


Inregistreaza-te

Te pot ajuta? Suport WhatsApp

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!