Transport gratuit peste 300 lei (colete până în 5 kg). Prețuri cu TVA 21% inclus, fără costuri ascunse la finalizare. Plata ramburs: persoane fizice, comenzi între 50 și 5.000 lei. Comenzi sub 50 lei sau pe firmă? Plata online cu cardul ori ordin de plată.

Invertor hibrid SolaX Power 60 kW

SolaX Power
45.275,94 RON

Invertor hibrid trifazat SolaX Power X3-Aelio-60K pentru aplicatii comerciale de mica dimensiune, cu putere nominala AC de 60,00 kW, 6 MPPT si protectie IP66.

  • Putere nominala AC de 60,00 kW si putere maxima aparenta de 66,00 kVA.
  • 6 MPPT, 12 intrari de string si curent maxim de 40,0 A per MPPT.
  • Putere maxima de conectare DC de 120,00 kWp.
  • Doua porturi independente pentru acumulatori, cu curent de incarcare de 160.00 A.
  • Protectie la supratensiune AC/DC tip 2, AFCI integrat si carcasa IP66.
La comanda

Durata de livrare: estimat 15-30 de zile, in functie de reaprovizionarea furnizorului.

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 0158360 Ai nevoie de ajutor? 0723 138 841 / 0721 800 340
La achizitionarea acestui produs primiti 181 RON pentru comenzile viitoare
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

Invertorul hibrid SolaX Power X3-Aelio-60K este destinat aplicatiilor comerciale de mica dimensiune. Acesta are putere nominala AC de 60,00 kW, alimentare trifazata si tensiune de retea de 400 V. Poate functiona si in aplicatii fara retea.

Echipamentul are 6 MPPT si 12 intrari de string, cu curent maxim de intrare de 40,0 A pentru fiecare MPPT. Puterea maxima de conectare DC este de 120,00 kWp, iar tensiunea maxima de intrare DC este de 1000,00 V. Randamentul maxim este de 98,00%, iar randamentul european este de 97,20%.

Invertorul permite conectarea a pana la 2 acumulatori si are doua porturi independente pentru acumulatori. Este compatibil cu sistemul SolaX Power HV-S 5.1, cu 5-13 module de stocare, precum si cu dulapul de stocare SolaX Power ESS de 100 / 200 kWh. Comunicatia este disponibila prin RS485, CAN si Ethernet.

Protectia la supratensiune DC si AC este de tip 2, iar detectarea arcului electric AFCI este integrata. Carcasa are grad de protectie IP66 si racire activa cu aer. Intervalul temperaturii ambientale de functionare este de la -35 la 60 grade C.

Specificatii tehnice

Putere nominala AC60.00 kW
Putere maxima AC aparenta66.00 kVA
Curent maxim de iesire87.00 A
Faze de injectare3
Tensiune retea400 V
Numar MPPT6
Numar total intrari string12
Putere maxima conectare DC120.00 kWp
Tensiune maxima de intrare DC1000.00 V
Tensiune minima de intrare160 V
Tensiune de pornire200 V
Tensiune MPP minima160.00 V
Tensiune MPP maxima950.00 V
Curent maxim de intrare DC total240.00 A
Curent maxim de intrare per MPPT40,0 A
Curent maxim de scurtcircuit total300.00 A
Curent maxim de scurtcircuit per MPPT50,0 A
Cuplare acumulatorAC/DC
Tensiune de incarcare180V-820V
Curent de incarcare160.00 A
Numar acumulatori2
Randament maxim98.00%
Randament european97.20%
Protectie la supratensiune ACTip 2
Protectie la supratensiune DCTip 2
Detectare arc electric AFCIda
Intrerupator AC integratnu
Intrerupator DC integratda
Conectare receptor de telecomandada
Masurare curbe caracteristiceda
Management umbrireda
Limitare varfuri de sarcinada
Capabilitate alimentare de rezervada
Alimentare de rezerva lightda
Functionare fara reteada
Afisajcu afisaj
ComunicatieRS485, CAN, Ethernet
Interfata 2USB
Nivel de zgomot70 dB
Grad de protectie carcasaIP66
Temperatura ambientala minima-35 grade C
Interval temperatura ambientala de functionare-35 - 60 grade C
Altitudine maxima de functionare< 3000 m
Umiditate relativa0 - 100%
Racireracire activa cu aer
Dimensiuni696 x 526 x 240 mm (B x H x T)
Greutate105,0 kg
Garantie produs10 ani
Garantie standard produs10 ani

Intrebari frecvente

Care este puterea nominala a invertorului X3-Aelio-60K?

Puterea nominala AC este de 60.00 kW. Puterea maxima AC aparenta este de 66.00 kVA.

Cate MPPT-uri are invertorul?

Invertorul are 6 MPPT si 12 intrari de string. Curentul maxim de intrare este de 40,0 A pentru fiecare MPPT.

Care sunt valorile maxime pentru intrarea fotovoltaica?

Puterea maxima de conectare DC este de 120.00 kWp, iar tensiunea maxima de intrare DC este de 1000.00 V. Curentul maxim total de intrare DC este de 240.00 A.

Cu ce sisteme de stocare este compatibil?

Este compatibil cu sistemul SolaX Power HV-S 5.1 cu 5-13 module de stocare si cu dulapul de stocare SolaX Power ESS de 100 / 200 kWh. Invertorul permite conectarea a pana la 2 acumulatori.

Ce protectie are carcasa si la ce temperaturi functioneaza?

Carcasa are grad de protectie IP66. Intervalul temperaturii ambientale de functionare este de la -35 la 60 grade C.

Vezi mai mult
Drepturile tale privind garantia legala
Informatii conformitate produs

Tip: Invertor hibrid

Eficienta: 97.20%

Brand: SolaX Power

Amperaj: 40 A per MPPT

Model: X3-Aelio-60K

Numar Faze: 3

Compatibilitate Acumulatori: SolaX HV-S 5.1, SolaX ESS 100 kWh / 200 kWh

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.
Servicii montaj echipamente fotovoltaice

Ai nevoie de montaj pentru acest echipament?

Lucrăm cu echipe autorizate și te ajutăm să instalezi corect și în siguranță.

Răspundem de obicei în maxim 24h în zilele lucrătoare.
Inregistreaza-te si cumperi mai repede si mai simplu. Beneficiezi de promotii si oferte promotionale exclusive clientilor inregistrati.


Inregistreaza-te

Te pot ajuta? Suport WhatsApp

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!