Transport gratuit peste 300 lei (colete până în 5 kg). Prețuri cu TVA 21% inclus, fără costuri ascunse la finalizare. Plata ramburs: persoane fizice, comenzi între 50 și 5.000 lei. Comenzi sub 50 lei sau pe firmă? Plata online cu cardul ori ordin de plată.

Invertor hibrid Sigenergy 60 kW

Sigenergy
44.093,61 RON

Invertor hibrid Sigenergy 60.0 M1 HYB, cu putere nominala AC de 60,0 kW, 5 MPPT, tensiune DC maxima de 1100 V si protectie IP66.

  • Putere nominala AC de 60,0 kW.
  • 5 trackere MPP si 10 intrari de stringuri.
  • Tensiune maxima de intrare DC de 1100 V.
  • Protectie la supratensiune Tip 2 pe DC si AC.
  • Compatibil cu SigenStack BAT 12.0.
2 In stoc

Durata de livrare: 7 pana la 10 zile lucratoare

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 0162376 Ai nevoie de ajutor? 0723 138 841 / 0721 800 340
La achizitionarea acestui produs primiti 176 RON pentru comenzile viitoare
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

Invertorul hibrid Sigenergy 60.0 M1 HYB este destinat utilizarii cu sistemul de stocare SigenStack BAT 12.0. Acesta are putere nominala AC de 60,0 kW si functioneaza pe 3 faze.

Echipamentul are 5 trackere MPP, 10 intrari de stringuri si tensiune maxima de intrare DC de 1100 V. Puterea maxima de intrare PV este de 120000 Wp, iar eficienta maxima este de 98.30%.

Conectarea DC se realizeaza prin conectori MC4. Comunicatia este disponibila prin WiFi, Fast Ethernet, RS485 si Sigen CommMod optional.

Invertorul include protectie la supratensiune Tip 2 pe partea DC si AC, detectare a arcului electric, protectie la polaritate inversa DC si monitorizarea izolatiei. Gradul de protectie al carcasei este IP66, iar intervalul de temperatura de functionare este intre -30 si 60 grade C.

Specificatii tehnice

Putere nominala AC60.00 kW
Putere maxima de intrare PV120.000 Wp
Putere maxima aparenta AC66.000 VA
Putere maxima de incarcare66.000 W
Putere maxima de descarcare66.000 W
Putere de varf la iesire, 10 secunde90.000 W
Numar trackere MPP5
Numar stringuri PV per MPPT2
Numar total intrari string10
Tensiune maxima de intrare DC1100.00 V
Tensiune nominala de intrare DC600 V la 380/400 Vac, 720 V la 480 Vac
Tensiune de pornire180 V
Interval tensiune MPPT160 - 1.000 V
Tensiune MPP minima160.00 V
Tensiune MPP maxima1000.00 V
Curent maxim de intrare per MPPT40.0 A
Curent maxim de intrare DC total200.00 A
Curent maxim de scurtcircuit per MPPT60 A
Curent maxim de scurtcircuit total300.00 A
Curent de incarcare180.00 A
Curent maxim de functionare180 A
Curent maxim de iesire79.40 A
Tensiune nominala de iesire380 / 400 / 480 Vac, 3W+N+PE
Frecventa nominala retea50 / 60 Hz
Factor de putere0.8 capacitiv - 0.8 inductiv
Distorsiune armonica totala curent< 3%
Distorsiune armonica totala tensiune< 3%
Eficienta maxima98.30%
Eficienta europeana97.90%
Cuplare baterieDC
Modele module baterieSigenStack BAT 12.0
Modele controler baterieSigenStack BC M2-0.5C-BST / SigenStack BC M2-1C-BST
Conector DCMC4
Protectie la supratensiune DCTip 2
Protectie la supratensiune ACTip 2
Detectare arc electricda
Intrerupator DC integratda
Backupda
Timp de comutare backup0 ms
Afisajfara afisaj
ComunicatieWiFi, Fast Ethernet, RS485, Sigen CommMod optional
Racireracire inteligenta cu aer
Grad de protectie carcasaIP66
Dimensiuni1110 x 688 x 348 mm
Greutate110,0 kg
Temperatura de functionare-30 - 60 grade C
Temperatura de stocare-40 - 70 grade C
Umiditate relativa0% - 100%
Altitudine maxima de functionare5.000 m

Intrebari frecvente

Care este puterea nominala AC a invertorului?

Puterea nominala AC este de 60,0 kW. Puterea maxima aparenta AC este de 66.000 VA.

Cate trackere MPP are invertorul?

Invertorul are 5 trackere MPP. Fiecare tracker MPP are 2 stringuri PV.

Care este tensiunea maxima de intrare DC?

Tensiunea maxima de intrare DC este de 1100 V. Intervalul tensiunii MPPT este 160 - 1.000 V.

Cu ce baterie este compatibil invertorul?

Modelul de modul baterie indicat este SigenStack BAT 12.0. Cuplarea bateriei este DC.

Ce protectii sunt incluse?

Echipamentul include protectie la supratensiune Tip 2 pe DC si AC, detectare a arcului electric, protectie la polaritate inversa DC, monitorizarea izolatiei si monitorizarea curentului rezidual.

Vezi mai mult
Drepturile tale privind garantia legala
Informatii conformitate produs

Tip: Invertor hibrid

Eficienta: 97.90 %

Model: 60.0 M1 HYB

Numar Faze: 3

Compatibilitate Acumulatori: SigenStack BAT 12.0

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.
Servicii montaj echipamente fotovoltaice

Ai nevoie de montaj pentru acest echipament?

Lucrăm cu echipe autorizate și te ajutăm să instalezi corect și în siguranță.

Răspundem de obicei în maxim 24h în zilele lucrătoare.
Inregistreaza-te si cumperi mai repede si mai simplu. Beneficiezi de promotii si oferte promotionale exclusive clientilor inregistrati.


Inregistreaza-te

Te pot ajuta? Suport WhatsApp

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!