Transport gratuit peste 300 lei (colete până în 5 kg). Prețuri cu TVA 21% inclus, fără costuri ascunse la finalizare. Plata ramburs: persoane fizice, comenzi între 50 și 5.000 lei. Comenzi sub 50 lei sau pe firmă? Plata online cu cardul ori ordin de plată.

Sistem hibrid SolaX Power X3-ULTRA-20K 20 kW

50.647,28 RON

Sistem hibrid SolaX Power cu invertor trifazat de 20,00 kW si baterie LFP cu capacitate utilizabila de 11,50 kWh. Include 5 module de stocare HV-S 2.5.

  • Putere nominala AC: 20.00 kW.
  • Capacitate utilizabila baterie: 11.50 kWh.
  • 2 MPPT si 4 intrari de string.
  • 2 conexiuni independente pentru baterie.
  • Protectie la supratensiune AC si DC de tip 2, plus AFCI.
7 In stoc

Durata de livrare: 7 pana la 10 zile lucratoare

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 0155585 Ai nevoie de ajutor? 0723 138 841 / 0721 800 340
La achizitionarea acestui produs primiti 202 RON pentru comenzile viitoare
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

Sistemul hibrid SolaX Power T-BAT HS 12.5 + X3-ULTRA-20K combina un invertor hibrid trifazat X3-ULTRA-20K cu stocare de energie HV-S. Este prezentat pentru aplicatii rezidentiale mari si aplicatii comerciale mici. Capacitatea utilizabila a bateriei este de 11,50 kWh, iar puterea nominala AC este de 20,00 kW.

Invertorul are 2 MPPT, 4 intrari de string si un curent maxim de intrare de 36 A pentru fiecare MPPT. Puterea AC maxima este de 22,00 kVA, iar eficienta maxima este de 98,00 %. Sistemul dispune de 2 conexiuni independente pentru baterie si de comunicatie Wifi, LAN optional si RS485.

Pachetul include un invertor hibrid X3-ULTRA-20K, un contor DTSU666-D, un BCU MCS0800 cu soclu si 5 module de stocare HV-S 2.5. Bateria utilizeaza chimie LFP si poate fi extinsa fara limita de timp, intre 3 si 13 module de baterie. De la 9 unitati este necesara SolaX Series Box.

Sistemul are protectie la supratensiune AC si DC de tip 2, detectare AFCI a arcului electric si intrerupator DC integrat. Carcasa invertorului si a bateriei are grad de protectie IP65. Sunt disponibile functionare de rezerva, alimentare de rezerva light si aplicatie fara retea.

Specificatii tehnice

Putere nominala AC20.00 kW
Protectie la supratensiune ACTip 2
Conexiune pentru receptor de control al reteleida
Numar MPPT2
Detectare arc electric AFCIda
Protectie la supratensiune DCTip 2
Afisajcu afisaj
Faze de injectare3
Alimentare de rezerva lightda
Functionare cu alimentare de rezervada
Eficienta europeana97.70 %
Grad de protectie carcasaIP65
Numar total intrari string4
Sistem comercialda
Intrerupator DC integratda
Capacitate extensibila ulteriorda, fara limita de timp
Contact pentru optimizarea autoconsumului2
Putere AC maxima22.00 kVA
Curent maxim de iesire31.90 A
Putere maxima conectata DC40.00 kWp
Tensiune maxima de intrare DC1000.00 V
Curent maxim total de intrare DC72.00 A
Curent maxim de intrare per MPPT36 A
Putere maxima de descarcare7.60 kW
Curent maxim total de scurtcircuit90.00 A
Curent maxim de scurtcircuit per MPPT45 A
Tensiune maxima de intrare MPP950.00 V
Putere nominala maxima de incarcare7.60 kW
Eficienta maxima98.00 %
Tensiune minima de intrare MPP160.00 V
Aplicatie fara reteada
Capacitate utilizabila11.50 kWh
Tensiune de pornire200 V
Topologiefara transformator
Chimie celule baterieLFP
Conexiuni baterie2
Curent maxim de incarcare stocare30 A pentru fiecare conexiune
Conexiune ACtrifazata
ComunicatieWifi, LAN optional, RS485
Interfete5 x DI, 2 x DO
Racireactiva
Dimensiuni invertor696 x 526 x 240 mm (L x I x A)
Greutate invertor47.0 kg
Capacitate utilizabila per modul2.3 kWh
Configuratie extensibila3 pana la 13 module de baterie
Tensiune nominala per modul de stocare51.2 V
Dimensiuni baterie910 x 510 x 365 mm (I x L x A)
Greutate modul baterie28.0 kg
Greutate BMS10.0 kg
Continut pachet1 x X3-ULTRA-20K, 1 x DTSU666-D, 1 x MCS0800 BCU cu soclu, 5 x module HV-S 2.5

Intrebari frecvente

Ce capacitate utilizabila are sistemul?

Sistemul are o capacitate utilizabila de 11.50 kWh. Aceasta este formata din 5 module de stocare, cu 2.3 kWh utilizabili pentru fiecare modul.

Ce putere AC are invertorul din sistem?

Puterea nominala AC este de 20.00 kW. Puterea AC maxima este de 22.00 kVA.

Cate MPPT si intrari de string sunt disponibile?

Invertorul are 2 MPPT si 4 intrari totale de string. Curentul maxim de intrare este de 36 A pentru fiecare MPPT.

Poate fi extinsa capacitatea bateriei?

Da, capacitatea poate fi extinsa ulterior fara limita de timp, intre 3 si 13 module de baterie. De la 9 unitati este necesara SolaX Series Box.

Ce protectii sunt integrate?

Sistemul include protectie la supratensiune AC si DC de tip 2, detectare AFCI a arcului electric si intrerupator DC integrat. Gradul de protectie al carcasei este IP65.

Vezi mai mult
Drepturile tale privind garantia legala
Informatii conformitate produs

Tip: Sistem hibrid

Putere: 20 kW

Capacitate: 11.50 kWh

Eficienta: 97.70 %

Brand: SolaX Power

Model: T-BAT HS 12.5 + X3-ULTRA-20K

Numar Faze: 3

Tip Acumulator: LFP

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.
Servicii montaj echipamente fotovoltaice

Ai nevoie de montaj pentru acest echipament?

Lucrăm cu echipe autorizate și te ajutăm să instalezi corect și în siguranță.

Răspundem de obicei în maxim 24h în zilele lucrătoare.
Inregistreaza-te si cumperi mai repede si mai simplu. Beneficiezi de promotii si oferte promotionale exclusive clientilor inregistrati.


Inregistreaza-te

Te pot ajuta? Suport WhatsApp

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!