Transport gratuit peste 300 lei (colete până în 5 kg). Prețuri cu TVA 21% inclus, fără costuri ascunse la finalizare. Plata ramburs: persoane fizice, comenzi între 50 și 5.000 lei. Comenzi sub 50 lei sau pe firmă? Plata online cu cardul ori ordin de plată.

Sistem de stocare SMA Home Storage 3.2 cu Sunny Boy SE 3.6

20.050,61 RON
Sistem de stocare SMA format din invertor hibrid Sunny Boy SE 3.6, Home Manager 2.0 si acumulator Home Storage. Ofera 3.60 kW putere AC, 3 MPPT, capacitate utilizabila de 3.28 kWh si protectie IP65.
La comanda

Durata de livrare: estimat 15-30 de zile, in functie de reaprovizionarea furnizorului.

Limita stoc
Adauga in cos
Cod Produs: 0154683 Ai nevoie de ajutor? 0723 138 841 / 0721 800 340
La achizitionarea acestui produs primiti 80 RON pentru comenzile viitoare
Adauga la Favorite Cere informatii Comanda rapida
  • Descriere
  • Caracteristici
  • Review-uri (0)

Descriere

Sistemul de stocare SMA Home Storage 3.2 cu Sunny Boy SE 3.6 este o solutie pentru instalatii fotovoltaice monofazate, care include invertor hibrid, unitate de management al energiei si acumulator cu tehnologie LFP. Este potrivit pentru utilizarea energiei fotovoltaice produse local si pentru stocarea acesteia in baterie.

Invertorul are o putere nominala AC de 3.60 kW, trei trackere MPP si interval MPP de 60 - 480 V DC. Tensiunea maxima de intrare DC este de 600.00 V, iar puterea maxima de conectare DC este de 7.20 kWp. Acumulatorul ofera o capacitate utilizabila de 3.28 kWh, tensiune de iesire de 96 V si curent maxim de incarcare/descarcare de 36 A. Sistemul permite extinderea ulterioara a capacitatii intr-un interval de pana la 2 ani.

Comunicarea este realizata prin WLAN, Ethernet, CAN si RS485. Invertorul include intrerupator DC integrat, functie de management al umbrelor, protectie AFCI si un contact pentru optimizarea autoconsumului, de exemplu pentru o pompa de caldura. Acumulatorul se monteaza pe perete cu suportul inclus sau pe podea, cu accesoriu comandat separat.

Atat invertorul, cat si acumulatorul au grad de protectie IP65 si racire pasiva. Sistemul nu este destinat alimentarii de rezerva. Pentru protectia si functionarea corecta a echipamentului, montajul, conectarea si punerea in functiune trebuie realizate conform documentatiei tehnice si cerintelor instalatiei electrice.

Specificatii tehnice

Putere nominala AC3.60 kW
Protectie la supratensiune ACnu
Numar trackere MPP3
Intrerupator pentru detectarea arcului electricda
Protectie la supratensiune DCnu
Afisajfara afisaj
Faze de injectare1
Capabilitate de alimentare de rezervanu
Grad de protectie carcasaIP65
Numar total intrari string3
Sistem comercialnu
Intrerupator DC integratda
Capacitate extensibila ulteriorda, cu limita de timp
Contact pentru optimizarea autoconsumului1
Putere AC maxima3.60 kVA
Curent maxim de iesire16.00 A
Putere maxima de conectare DC7.20 kWp
Tensiune maxima de intrare DC600.00 V
Curent maxim total de intrare DC45.00 A
Curent maxim de intrare per MPPT15/15/15 A
Putere maxima de descarcare2.88 kW
Curent maxim total de scurtcircuit60.00 A
Curent maxim de scurtcircuit per MPPT30/30/30 A
Tensiune maxima de intrare MPP480.00 V
Putere nominala maxima de incarcare2.88 kW
Tensiune minima de intrare MPP60.00 V
Capacitate utilizabila3.28 kWh
Management al umbrelorda
Tensiune de pornire66 V
Topologiefara transformator
Chimie celule baterieLFP
ComunicatieWLAN, Ethernet, CAN, RS485
Racirepasiva
Tensiune de iesire baterie96 V
Curent maxim de incarcare/descarcare36 A
Fereastra pentru extinderepana la 2 ani
Loc de instalareinterior / exterior
Montaj acumulatorpe perete, suport inclus; pe podea, accesoriu comandat separat
Dimensiuni invertor500 x 586 x 236 mm (L x I x A)
Greutate invertor17,5 kg

Intrebari frecvente

Ce contine sistemul de stocare SMA Home Storage 3.2 cu Sunny Boy SE 3.6?

Pachetul include un invertor Sunny Boy SE 3.6, un Home Manager 2.0 si un acumulator Home Storage.

Care este capacitatea utilizabila a acumulatorului?

Acumulatorul inclus are o capacitate utilizabila de 3.28 kWh.

Cate trackere MPP are invertorul?

Invertorul dispune de 3 trackere MPP, cu tensiune de intrare MPP intre 60.00 V si 480.00 V.

Poate fi montat acumulatorul la exterior?

Da, acumulatorul este indicat pentru instalare la interior sau exterior si are grad de protectie IP65.

Sistemul poate asigura alimentare de rezerva?

Nu, conform specificatiilor tehnice, sistemul nu are functie de alimentare de rezerva.

Vezi mai mult
Drepturile tale privind garantia legala
Informatii conformitate produs

Capacitate: 3.28 kWh

Daca doresti sa iti exprimi parerea despre acest produs poti adauga un review.

Review-ul a fost trimis cu succes.
Servicii montaj echipamente fotovoltaice

Ai nevoie de montaj pentru acest echipament?

Lucrăm cu echipe autorizate și te ajutăm să instalezi corect și în siguranță.

Răspundem de obicei în maxim 24h în zilele lucrătoare.
Inregistreaza-te si cumperi mai repede si mai simplu. Beneficiezi de promotii si oferte promotionale exclusive clientilor inregistrati.


Inregistreaza-te

Te pot ajuta? Suport WhatsApp

Compara produse

Trebuie sa mai adaugi cel putin un produs pentru a compara produse.

A fost adaugat la favorite!

A fost sters din favorite!